SK
 • SK
 • EN
Motív
 • Svetlý
 • Tmavý
A
A
A

Šport

Futbalový klub

                Významnú organizáciu v obci predstavoval Športový klub, ktorý pri svojom vzniku niesol názov Sokol a neskôr Telovýchovná jednota (TJ). Činnosť klubu bola zameraná hlavne na futbal. Významným rokom pre šport bol rok 1949, kedy miestny nadšenci založili futbalový klub TJ Sokol Iňačovce. Klub bol zaregistrovaný do Krajskej futbalovej župy v Prešove. Medzi priekopníkmi boli: M.Džurina, M. Mazúr, M. Repej, Š. Hajdučko, J. Barna, J. Tomovčík, Š.Tomovčík, J. Vojník a iný. Hneď v nasledujúcom roku klub odstúpil z majstrovských súťaží pre výrazne finančné problémy a nezáujem občanov o šport. Ďalšou zmienkou bol rok 1951, kedy futbal v obci opäť ožil na tri roky.

            Znovuzrodením sa datuje rok 1993, aj keď podnety k znovuzrodeniu futbalu sa riešili už v roku 1992, kedy sa v jeseni 1993 podarilo klub zaregistrovať a neskôr prihlásiť do IV.A triedy. Spolu s družstvom mužov vzniklo aj družstvo dorastencov. Za týmto znovuzrodením futbalu stáli: Gabriel Ivanko, Zoltán Csomoš a Radoslav Mižák.                            

            Prvým oficiálnym stretnutím bol prípravný zápas s futbalovým družstvom z Baján: Družstevník Iňačovce 4:3 Bajany. Prvý majstrovský zápas sa odohral 22. augusta 1993 v rámci 1.kola IV.A triedy: Blatná Polianka 1:1 Družstevník Iňačovce. Futbalový klub hneď v prvej sezóne postúpil vďaka dobrým výsledkom do III.A triedy vďaka výhre 3:2 nad "B-čkom" Kolibaboviec zo dňa 13.júna 1994. Klubu sa podarilo posilniť a vďaka stabilným výkonom v roku 1995 postúpiť do II.A triedy.

           17. júla 1997 obec Iňačovce organizovala prvýkrát turnaj o pohár a cenu starostu obce. Tohto turnaju sa zúčastnili futbalové družstvá z obcí Iňačovce, Jastrabie pri Michalovciach, Čečehov a Michalovce – Vrbovecká ulica. Turnaj sa podarilo vyhrať obci Jastrabie.                    


            Futbalový klub TJ Družstevník Iňačovce sa od svojho postupu do II.A triedy v roku 1995 v tejto skupine udržal až do roku 2001, kedy zostúpil do III.A triedy.      

            V roku 2004 po vysviacke gréckokatolíckej fary, si futbalový klub zahral zápas s kňazským výberom košickej eparchie, na čele s vladykom Milanom Chauturom, CSsR.                      

            V máji 2005 sa klub v rámci družby s Maďarskou obcou Gyöngyössolymos zúčastnil futbalového zápasu medzi oboma obcami. Zápas sa odohral v Iňačovciach a potom aj v Maďarsku.

             V ročníku 2006/2007 klub po niekoľkých rokoch obmeny a stabilizácie kádra postúpil do II.A triedy. Vďačí za to dobrým výkonom hráčov, práci celého tímu, podpore Obecného úradu v Iňačovciach a sponzorom.

            V sezóne 2007/2008 sa klub zameral aj na prácu s mládežou a do súťaže prihlásil aj mládežnícke družstvo žiakov.

             V roku 2010 sa za pomoci obce vybudovalo multifunkčné ihrisko a postavili sa nové šatne pre futbalový klub.               

            V sezóne 2014/2015 sa klubového vedenia vzdal Ing. Martin Gerzanič a jeho funkciu prebral Radoslav Onderčin. Taktiež došlo k reorganizácií súťaží, čím sa III.A trieda premenovala na VIII. ligu, z ktorej sa v tejto sezóne podarilo klubu postúpiť do VII. ligy západ. V nasledujúcej sezóne sa klubu nepodarilo nadviazať na dobre výkony a klub vypadol naspäť do VIII. Ligy.          
           
            Po tejto neúspešnej sezóne v klube nastali veľké zmeny, klub sa premenoval a namiesto TJ funguje ako FK Družstevník Iňačovce. Družstvo dorastencov a žiakov funguje v spolupráci s klubom zo susednej obce OŠK Družstevník Zemplínska Široká. Príchodom staronového predsedu Ing. Martina Gerzaniča, ktorý si poskladal nové vedenie klubu, prišli zmeny aj v hráčskych radoch, kde sa klub výrazne posilnil, čomu nasvedčuje aj postup do VII. Ligy východ.        

            V sezóne 2017/2018  klub funguje v VII. Lige východ a darí sa aj družstvu dorastencov, ktorí dominujú v V. Lige dorastencov. V sezóne 2018/2019 mužstvo mužov naďalej pokračuje v VII. Lige východ a po jesennej časti strácaju 3 body na lídra súťaže. Dorastenci po úspešnej minuloročnej sezóne kedy vyhrali V. ligu dorastencov postúpily do najvyššej okresnej súťaže, v ktorej sa po jesennej časti nachdádzajú na výbornom 4. mieste.

Dnešný výbor tvoria:

 • Predseda: Marcel Pavlík
 • Tajomník:  Daniel Ivanko
 • Vedúci klubu: Lukáš Čičák
 • ISSF manažér: Ing. Martin Gerzanič
 • Ďalší členovia: Gabriel Ivanko, Milan Oláh, Marián Kováč, Jakub Topoľovský,Silvia Treľová, Jarmila Rapačová,Jozef Ivanko ml.

Prihláste sa na odber aktuálnych oznamov obce

Buďte tak informovaný o dianí v našej obci

*Zadaním e-mailu súhlasím s odberom aktualít

Kde nás nájdete

O obci

Obec Iňačovce je samostatný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky, ktorý svoje samosprávne kompetencie vykonáva samostatne (zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení).

Základné orgány obce sú starosta a obecné zastupiteľstvo.

Obecné zastupiteľstvo je zastupiteľský zbor zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách v počte 5 poslancov.

Kontakty

Web je zabezpečený pomocou Let's encrypt

Úradné hodiny

 • Po: 7:00 hod. - 15:00 hod.
 • Ut: 7:00 hod. - 15:00 hod.
 • St: 7:00 hod. - 16:30 hod.
 • Št: 7:00 hod. - 15:00 hod.
 • Pi: 7:00 hod. - 12:00 hod.